sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Bieg Pamięci
2016-03-04 17:45

Głuszyckie Centrum Kultury po raz drugi włączyło się w organizację największego biegu pamięci w Polsce. Oddali tym hołd zapomnianym bohaterom - żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963.



Bieg zorganizowany 28 lutego poprzedziła msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych odprawiona w kaplicy św. Józefa. Przed startem rozgrzewkę poprowadzili Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w przygotowanie ultramaratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca. „Tropem wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych” na symbolicznym dystansie 1963 metrów pokonała liczna grupa mieszkańców wraz z burmistrzem Głuszycy, głuszyckim radnymi Edytą Popek i Krzysztofem Krzymińskim. W wielopokoleniowym biegu brały także udział dzieci z rodzicami, młodzieży z grupy ACTIV-UP z Głuszycy Górnej, a także seniorzy. Biegnących prowadził konno Zbigniew Sosnowski, ubrany w strój ułański. Dla pierwszych 50-u zgłoszonych osób organizator ogólnopolskiego biegu – Fundacja Wolność i Demokracja - przekazała pakiety startowe wraz z koszulkami i medalami. Po zakończonym biegu w sali Centrum Kultury czekał na wszystkich ciepły poczęstunek. W trakcie niedzielnego biegu głuszyczanie włączyli się także do ogólnopolskiej zbiórki publicznej przeznaczonej na budowę pomnika Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932-33. -Dziękuję mieszkańcom Głuszycy i gościom z okolic za wspólne oddanie hołdu polskim patriotom poprzez uczestnictwo w dzisiejszym biegu – powiedział w czasie wręczania pakietów startowych Roman Głód, burmistrz Głuszycy.
 



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: