Tablica pamiątkowa poświecona Tadeuszowi Nalepie i Mirze Kubasińskiej zostanie przeniesiona. Z ulicy Matejki, trafi na ścianę budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ulicy Kopernika 2, gdzie placówka ma nową siedzibę. Przypomnijmy, że „Rodzice polskiego Bluesa” w 1964 roku zawarli związek małżeński właśnie w Wałbrzychu. Ponowne odsłonięcie tablicy uświetni występ gitarowy na którym usłyszymy największe przeboje zespołu „Breakout”. Inicjatywa uświęcenia pamięci sławnych muzyków wyszła od fana zespołu, wałbrzyszanina, Leszka Grodzińskiego. Podczas odsłonięcia tablicy w marcu tego roku obecny był również syn Tadeusza i Miry, Piotr Nalepa. Gitarzysta dał wtedy niezapomniany koncert w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Choć tym razem potomek Nalepy i Kubasińskiej nie zjawi się w mieście, odsłonięcie tablicy również uświetni oprawa muzyczna. Uroczystość rozpocznie się w piątek 20 lipca, około godziny 17. Pod budynkiem przeniesionego Urzędu Stanu Cywilnego, zagrane zostaną największe przeboje zespołów „Breakout” oraz „Blackout”, współtworzonych przez Nalepę i Kubasińską.
To jednak nie koniec muzycznych emocji. Zaraz po występie pod urzędem, fani bluesa i rocka przeniosą się do wałbrzyskiego Amfiteatru. Tam odbędzie się koncert uczestników Letnich Warsztatów Gitarowych w Jedlinie – Zdroju. Na placu przed Teatrem Dramatycznym zobaczymy zatem ponad trzydziestu młodych instrumentalistów z całej Polski oraz Festiwalową Orkiestrę Gitarową prowadzoną przez Witolda Kozakowskiego. Będzie to pierwszy koncert pod nazwą „Gitara Wśród Wałbrzyskich Gór”. Wstęp na imprezę jest darmowy. Sgt. Pepper
źródło: 30minut
Regionalne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu obchodzi w tym roku swoje 25-lecie!
Z tej okazji przygotowany został specjalny program jubileuszowy w dniach 11-12 kwietnia (czwartek-piątek) 2024r.
Reżyserka Anna Wieczur, ilustrator Tomasz Maroński oraz biznesmen Damian Raciniewski dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha. -Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to ważne dla nas wydarzenie. Dzięki hojności naszych Gości uzbieraliśmy rekordową kwotę 453 500 zł! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci oraz pomoc psychologiczną dla najmłodszych – wyjaśnia prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
czytaj więcejHistorię tysięcy Polaków, w tym wielu górników, którzy po zakończeniu II wojny światowej wrócili do Polski, do Wałbrzycha z Francji, by pomóc, w odbudowie ojczyzny chce przypomnieć działające w Starej Kopalni Muzeum Przemysłu i Techniki. Muzeum zdobyło właśnie 60 tysięcy złotych w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, a wałbrzyski projekt „Powroty do ojczyzny - reemigracja francuska w regionie wałbrzyskim” został oceniony, jako jeden z najlepszych w kraju.
czytaj więcejW tym roku Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia. To najaktywniejsza organizacja społeczno-kulturalna w mieście.
czytaj więcejZnamy już wygląd romantycznej ruiny na wzgórzu Grodziszcze (396 m n.p.m.) w Bożkowie po planowanej odbudowie. Projekt wykonało Studio Ambient Piotr Gara z Gliwic.
czytaj więcej