Młodzież chętnie bierze udział w szlachetnych celach- mówił burmistrz Strzegomia, gdy licealiści z jego miejscowości, razem z innymi uczniami z dolnośląskich szkół, pojechali na Kresy Wschodnie by ocalić polskie groby od zniszczenia . Projekt „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” zaczął się kilka tygodni temu, a zakończy w przyszły weekend. Młodzież z dolnośląskich szkół zebrała się we Wrocławiu przed budynkiem TVP, by wspólnie wziąć udział w akcji. Wśród uczestników znaleźli się także strzegomscy licealiści, którzy wraz z opiekunami będą sprzątać groby w Drohobyczu na Ukrainie.
Dzięki pomocy sponsorów młodzież zabrała ze sobą znicze, środki czystości, sprzęt do porządkowania grobów, produkty żywnościowe, a także upominki dla rodzin, u których będą zakwaterowani. Uczniowie usłyszeli wiele pozytywnych uwag. Burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta, uważa, że wolontariat podczas wakacji jest znakiem, iż młodzież chętnie uczestniczy w szlachetnych przedsięwzięciach. Dzięki akcji wiele polskich grobów na Kresach Wschodnich zostanie ocalonych od zniszczenia i zapomnienia. Izabela Patro
źródło: 30minut
Regionalne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu obchodzi w tym roku swoje 25-lecie!
Z tej okazji przygotowany został specjalny program jubileuszowy w dniach 11-12 kwietnia (czwartek-piątek) 2024r.
Reżyserka Anna Wieczur, ilustrator Tomasz Maroński oraz biznesmen Damian Raciniewski dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha. -Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to ważne dla nas wydarzenie. Dzięki hojności naszych Gości uzbieraliśmy rekordową kwotę 453 500 zł! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci oraz pomoc psychologiczną dla najmłodszych – wyjaśnia prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
czytaj więcejHistorię tysięcy Polaków, w tym wielu górników, którzy po zakończeniu II wojny światowej wrócili do Polski, do Wałbrzycha z Francji, by pomóc, w odbudowie ojczyzny chce przypomnieć działające w Starej Kopalni Muzeum Przemysłu i Techniki. Muzeum zdobyło właśnie 60 tysięcy złotych w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, a wałbrzyski projekt „Powroty do ojczyzny - reemigracja francuska w regionie wałbrzyskim” został oceniony, jako jeden z najlepszych w kraju.
czytaj więcejW tym roku Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia. To najaktywniejsza organizacja społeczno-kulturalna w mieście.
czytaj więcejZnamy już wygląd romantycznej ruiny na wzgórzu Grodziszcze (396 m n.p.m.) w Bożkowie po planowanej odbudowie. Projekt wykonało Studio Ambient Piotr Gara z Gliwic.
czytaj więcej