Po sześćdziesięciu latach małżeństwa państwo Helena i Stefan Święs odnowili przysięgę małżeńską. Podobnie postąpiło trzynaście innych par, które z okazji złotych i diamentowych godów po raz drugi w Urzędzie Stanu Cywilnego złożyły wzajemną obietnicę miłości i wierności. Jubilatom życzenia złożyła wójt gminy Teresa Mazurek, która wyraziła głęboki szacunek dla par, gdyż mimo wielu życiowych trudów razem zdecydowały się przejść przez życie.
Medal, który otrzymali goście, był wyrazem uznania za wytrwanie w deklaracji, którą przed laty złożyli sobie małżonkowie. Państwo Święs mieszkają w Lutomi Górnej, słynącej z długowieczności, o czym można się przekonać podczas noworocznych spotkań seniorów, których w tym roku było, aż dwustu zaś najstarsza uczestniczka miała 97 lat. Świdnicki Urząd Stanu Cywilnego jubileuszowe imprezy organizuje dla mieszkańców trzech gmin: Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Nie jest istotne gdzie pary zawierały małżeństwo, zaś jeśli zarejestrowane jest w księgach świdnickiego organu, wówczas odpis aktu ślubu nie jest konieczny. O Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić pary, które Złote Gody mają za sobą, ale nie zostały jak dotąd odznaczone. Na uroczystość zapraszane są również małżonkowie, które świętują kolejne okrągłe rocznice. Jubilatom: Janinie i Nikodemowi Sadeckim z Bystrzycy Górnej, Helenie i Stefanowi Święs z Lutomi Górnej oraz Józefie i Julianowi Przeniosło z Bystrzycy Górnej serdecznie gratulujemy. Izabela Patro
źródło:30minut
Regionalne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu obchodzi w tym roku swoje 25-lecie!
Z tej okazji przygotowany został specjalny program jubileuszowy w dniach 11-12 kwietnia (czwartek-piątek) 2024r.
Reżyserka Anna Wieczur, ilustrator Tomasz Maroński oraz biznesmen Damian Raciniewski dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha. -Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to ważne dla nas wydarzenie. Dzięki hojności naszych Gości uzbieraliśmy rekordową kwotę 453 500 zł! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci oraz pomoc psychologiczną dla najmłodszych – wyjaśnia prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
czytaj więcejHistorię tysięcy Polaków, w tym wielu górników, którzy po zakończeniu II wojny światowej wrócili do Polski, do Wałbrzycha z Francji, by pomóc, w odbudowie ojczyzny chce przypomnieć działające w Starej Kopalni Muzeum Przemysłu i Techniki. Muzeum zdobyło właśnie 60 tysięcy złotych w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, a wałbrzyski projekt „Powroty do ojczyzny - reemigracja francuska w regionie wałbrzyskim” został oceniony, jako jeden z najlepszych w kraju.
czytaj więcejW tym roku Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia. To najaktywniejsza organizacja społeczno-kulturalna w mieście.
czytaj więcejZnamy już wygląd romantycznej ruiny na wzgórzu Grodziszcze (396 m n.p.m.) w Bożkowie po planowanej odbudowie. Projekt wykonało Studio Ambient Piotr Gara z Gliwic.
czytaj więcej