Sukiennice świdnickie z ośmioma kramami stylizowanymi na historyczne z dojściem do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową, mogą powrócić na swoje miejsce w bloku śródrynkowym na parterze kamienicy Rynek 39-40. Przetarg na najemcę 124- metrowego lokalu ruszył. Zwycięzca przetargu może liczyć na zwolnienie z czynszu nawet przez 4 lata. – Budynek, w którym pojawiły by się sukiennice powstał w latach 70-tych. Dokładnie w tym miejscu, gdzie kiedyś istniały tak zwane kamery, czyli kramy sukiennicze. Chcielibyśmy, by namiastka sukiennic wróciła do Świdnicy. Na parterze kamienicy jest wolny lokal, więc jest na to szansa. Jeśli pomysł się sprawdzi, może być wykorzystany również w innych lokalizacjach – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
Ogłoszony został przetarg, który ma pomóc w znalezieniu najemcy ponad 124-metrowego lokalu. Po zaaranżowaniu wejść w nowym miejscu zostanie stworzony naturalny dostęp do ośmiu kramów stylizowanych na historyczne. – To doskonałe miejsce, gdzie swoje dzieła mogą sprzedawać artyści, rękodzielnicy, czy też sprzedawcy wyrobów regionalnych. Zmiana lokalizacji wejścia od zewnętrznej i wewnętrznej strony budynku stworzy dodatkowe dojście do dziedzińca z odbudowywaną wieżą ratuszową. Tam planujemy nie tylko nową aranżację placu, ale też remont elewacji budynków. Wspólnie z prywatnym inwestorem możemy stworzyć naprawdę klimatyczne i nowe miejsce – uważa Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy. Wkrótce miasto ogłosi przetarg, który ma wyłonić przyszłego najemcę lokalu w Rynku.
źródło: 30minut
Regionalne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu obchodzi w tym roku swoje 25-lecie!
Z tej okazji przygotowany został specjalny program jubileuszowy w dniach 11-12 kwietnia (czwartek-piątek) 2024r.
Reżyserka Anna Wieczur, ilustrator Tomasz Maroński oraz biznesmen Damian Raciniewski dołączyli do zaszczytnego grona Ambasadorów Wałbrzycha. -Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w to ważne dla nas wydarzenie. Dzięki hojności naszych Gości uzbieraliśmy rekordową kwotę 453 500 zł! Wszystkie pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorych dzieci oraz pomoc psychologiczną dla najmłodszych – wyjaśnia prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.
czytaj więcejHistorię tysięcy Polaków, w tym wielu górników, którzy po zakończeniu II wojny światowej wrócili do Polski, do Wałbrzycha z Francji, by pomóc, w odbudowie ojczyzny chce przypomnieć działające w Starej Kopalni Muzeum Przemysłu i Techniki. Muzeum zdobyło właśnie 60 tysięcy złotych w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”, a wałbrzyski projekt „Powroty do ojczyzny - reemigracja francuska w regionie wałbrzyskim” został oceniony, jako jeden z najlepszych w kraju.
czytaj więcejW tym roku Stowarzyszenie Miłośników Jedliny-Zdroju obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia. To najaktywniejsza organizacja społeczno-kulturalna w mieście.
czytaj więcejZnamy już wygląd romantycznej ruiny na wzgórzu Grodziszcze (396 m n.p.m.) w Bożkowie po planowanej odbudowie. Projekt wykonało Studio Ambient Piotr Gara z Gliwic.
czytaj więcej