Zdjęcia z Kościoła Pokoju znalazły się na wystawie plenerowej w ramach prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Zabytkową świątynię wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO mogą oglądać mieszkańcy Sofii. Wystawa stanęła przy Narodowym Pałacu Kultury, na Moście Miłości w samym centrum stolicy Bułgarii. Wystawa, przygotowana przez Instytut Polski w Sofii we współpracy z Ambasadą RP w Sofii była kolejną z imprez zorganizowanych z okazji przewodnictwa Polski w Radzie UE. Zdjęcia zaprezentowane na wystawie wykonała Bożena Pytel, która jest foto-grafikiem i zajmuje się promocją Kościoła Pokoju. – Wystawa „Polska – kraj przewodniczący Radzie Unii Europejskiej” cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i liczy-my, że do 25 października obejrzy ją wielu sofijczyków i gości stolicy Bułgarii. Spotykamy się z bardzo miłymi odzewami na temat zorganizowanej wystawy i miast na niej przedstawionych – mówi Anna Pachla, dyrektor Instytutu Polskiego w Sofii. Wystawa pokazuje Polskę poprzez jej dziedzictwo kulturowe i osiągnięcia ostatnich 20 lat. Pokazane są nie tylko najpopularniejsze obiekty turystyczne, odwiedzane corocznie przez miliony turystów, ale również mniejsze, nie tak popularne i reklamowane miejscowości, położone z dala od popularnych szlaków turystycznych.
źródło: 30minut
Znamy już wygląd romantycznej ruiny na wzgórzu Grodziszcze (396 m n.p.m.) w Bożkowie po planowanej odbudowie. Projekt wykonało Studio Ambient Piotr Gara z Gliwic.
czytaj więcejPrzyjdź i poznaj naszą lokalną historię na spotkaniach pod nazwą "Geneza powstania Boguszowa-Gorc”!
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA 2023, który w tym roku odbędzie się w dniach 1-4 grudnia (piątek-poniedziałek)!
Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Wałbrzyski Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka organizowany jest przez Starą Kopalnię przy współudziale wałbrzyskich stowarzyszeń górniczych: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Wałbrzych, Stowarzyszenie Górnicza Pamięć, Stowarzyszenie Gwarków KWK Victoria i Kopalń Wałbrzyskich, Stowarzyszenie Gwarków Przedsiębiorstwa Robót Górniczych w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Gwarkowie Thoreza. Wydarzenie odbywa się dzięki partnerom strategicznym: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Śnieżka, Andrzej Zibrow, Górnicza Warzelnia Piwa Szyb Irena Wałbrzych, Ronal oraz Merida.
Stara Kopalnia organizuje wydarzenie w partnerstwie i dobrej współpracy z miastem Wałbrzych, Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA.
Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Polska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław oraz Radio Ram.
Już 2 lipca w Głuszycy będzie można przejechać się zabytkowym pociągiem. To świetna atrakcja nie tylko dla miłośników kolei, ale i historii. Pociąg ruszy z historycznego dworca w Głuszycy. Nie może Was tam zabraknąć!
czytaj więcej