10 kwietnia 2011 roku minie dokładnie rok od tragicznych wydarzeń pod Smoleńskiem. W katastrofie prezydenckiego Tupolewa zginęło wówczas 96 najważniejszych osób w państwie, m. in. para prezydencka, posłowie, wysocy urzędnicy Kancelarii Prezydenta, działacze społeczni.
W rocznicę tego dramatycznego wydarzenia w całej Polsce odbywać się będą uroczystości ku czci ofiar. W Świebodzicach odprawiona zostanie msza święta, a w odnawianym właśnie Parku Miejskim stanie symbol tamtych smutnych wydarzeń. Będzie to Dąb Pamięci, 15-letnie drzewko, które zostanie posadzone w specjalnie przygotowanym miejscu.
Oto krótki program uroczystości:
Godz. 13:00 - Msza św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Parafia pw. św. Mikołaja, Plac Kościelny 2,
godz. 14:30- Uroczystość posadzenia Dębu Pamięci upamiętniającego Ofiary Katastrofy Smoleńskiej wraz z odsłonięciem tablicy, Park Miejski.
Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta do wzięcia udziału w uroczystościach.
źródło: swiebodzice.pl
Znamy już wygląd romantycznej ruiny na wzgórzu Grodziszcze (396 m n.p.m.) w Bożkowie po planowanej odbudowie. Projekt wykonało Studio Ambient Piotr Gara z Gliwic.
czytaj więcejPrzyjdź i poznaj naszą lokalną historię na spotkaniach pod nazwą "Geneza powstania Boguszowa-Gorc”!
czytaj więcejZapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA 2023, który w tym roku odbędzie się w dniach 1-4 grudnia (piątek-poniedziałek)!
Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.
Wałbrzyski Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka organizowany jest przez Starą Kopalnię przy współudziale wałbrzyskich stowarzyszeń górniczych: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Wałbrzych, Stowarzyszenie Górnicza Pamięć, Stowarzyszenie Gwarków KWK Victoria i Kopalń Wałbrzyskich, Stowarzyszenie Gwarków Przedsiębiorstwa Robót Górniczych w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Gwarkowie Thoreza. Wydarzenie odbywa się dzięki partnerom strategicznym: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Śnieżka, Andrzej Zibrow, Górnicza Warzelnia Piwa Szyb Irena Wałbrzych, Ronal oraz Merida.
Stara Kopalnia organizuje wydarzenie w partnerstwie i dobrej współpracy z miastem Wałbrzych, Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA.
Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Polska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław oraz Radio Ram.
Już 2 lipca w Głuszycy będzie można przejechać się zabytkowym pociągiem. To świetna atrakcja nie tylko dla miłośników kolei, ale i historii. Pociąg ruszy z historycznego dworca w Głuszycy. Nie może Was tam zabraknąć!
czytaj więcej