sowie

Wydarzenia historyczne, historia, dawne dzieje Wałbrzycha i okolic

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2008-01-16 14:28

Ostatni komentarz: JA BYM TYLKO CHCIAł ZWRóCIC UWAGE TAKIEJ MłODEWJ KELNERCE NIE WIEM JAK ONA SIE NAZYWA TAKA BLONDYNKOA. DZIEWCZYNO MNIEJ TROCHE POWAGI I GODNOSCI BO ZACHOWUJESZ SIE STRASZNIE I JESTES BARDZO NIE MILA W STOSUNU DO KLIJETOW. TYLE
dodany: 2009.05.11 18:26:44
przez: staly klijet
czytaj więcej
Stanisław Warzecha promuje region
2009-04-15 13:05

Dobra wiadomość dla amatorów zorganizowanych wycieczek krajoznawczych po okolicach Wałbrzycha, połączonych z pogłębieniem wiedzy geograficznej i historycznej, związanej z najciekawszymi zakątkami tej części Dolnego Śląska. 16 kwietnia w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, odbędzie się spotkanie, którego celem jest reaktywowanie przy tamtejszym Klubie Seniora sekcji turystycznej.
Informuje o tym Stanisław Warzecha, od ćwierćwiecza przewodnik sudecki PTTK, człowiek wyjątkowo zaangażowany w propagowanie walorów krajoznawczych nie tylko naszego regionu.


- Potrzebę ponownego zorganizowania sekcji zgłaszano wielokrotnie, zainteresowani nią byli zwłaszcza seniorzy. Jej reaktywowanie umożliwi powrót do dwugodzinnych spacerów po okolicach Wałbrzycha, np. po Szczawnie Zdroju. Gorąco zachęcamy wszystkich popierających tę inicjatywę, z różnych dzielnic miasta, do zgłaszania swojego udziału w tych eskapadach. Chodzi nam nie tylko o emerytów i rencistów, liczymy także na szeroki odzew młodzieży pragnącej poszerzyć swój zasób informacji o regionie. Każdy spacer zamierzamy kończyć wspólną herbatą lub ogniskiem integrującym różne pokolenia i grupy społeczne – mówi wałbrzyski przewodnik.
Obecnie w WOK kończą się kursy kierowników wycieczek oraz wychowawców kolonijnych. Powtórzone zostaną jesienią. W planie jest również zorganizowanie kursu młodzieżowych organizatorów turystyki i powstanie pracowni krajoznawczej.
- Planujemy również wycieczki specjalistyczno – szkoleniowe, związane np. z ekologią, nauką o ziemi i minerałami. Myślimy o powołaniu w ramach PTTK komisji ochrony zabytków i ochrony przyrody. Spore oczekiwania wiążemy z turystycznym zaangażowaniem młodzieży z rodzin patologicznych, ukazując jej różne możliwości pożytecznego spędzenia wolnego czasu – wyjaśnia Stanisław Warzecha.

Andrzej Basiński / 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: